Bc. ZUZANA JEDDAI, PhDr.

fyzioterapeutka

Jak dlouho se věnuješ fyzioterapii zvířat a od kdy pracuješ pro PhysioDOG?

Ve PhysioDogu pracuji skoro dva roky. O fyzioterapii zvířat jsem se začala zajímat už před lety při studiu zootechniky - kynologie na ČZU, kde jsem na toto téma psala i diplomovou práci. Později jsem vystudovala školu fyzioterapie zvířat Kateřiny Plačkové a začala se rehabilitaci zvířat věnovat profesionálně.

Co tě přivedlo k této práci?

K této práci mě přivedli moji dva předchozí pejsci. Oba měli mnoho ortopedických problémů. Podstoupili několik operací a pravidelně docházeli na fyzioterapii, díky které prožili život kvalitně a aktivně. Hodně jsem s nimi cvičila doma a to mě přivedlo k tomu, začít se zajímat o fyzioterapii hlouběji.

Co tě nejvíce baví na práci fyzioterapeuta?

V podstatě všechno. Fyzioterapie je velmi zajímavá práce, která nedovolí člověku ustrnout nebo upadnout do stereotypu. Je to dynamický obor, který se v poslední době velmi rychle rozvíjí a to dává nám, kteří v něm pracujeme, obrovské možnosti dalšího vzdělávání a rozvoje. Strašně ráda se učím novým věcem, technikám a postupům a tady ve PhysioDogu jsme super tým, který se v tomhle směru navzájem podporuje a inspiruje. 

S jakými pacienty nejraději pracuješ?

Nejraději pracuji s neurologickými pacienty. Jednak proto, že mě tato problematika zajímá celkově a také proto, že pokroky ochrnutých pacientů bývají velmi emotivní a radujeme se z nich vždy spolu s majitely. Je to oblast, kde jde opravdu o hodně, často se rozhoduje o tom, zde vůbec pes chodit bude nebo ne, což jemu i majiteli zásadně mění kvalitu a způsob života. Moc ráda také pracuji s geriatrickými pacienty.

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek v PhysioDOG?

Nejsilnější zážitky jsou vždy, když se nám podaří nějaký úspěch, ze kterého se radujeme spolu s majitelem. Velmi mě dojímá, když na rehabilitaci přichází majitelé se svými pejsky z útulku, často v minulosti týranými a je moc hezké sledovat, jak se pejskovi změnil život o sto osmdesát stupňů a užívá si zaslouženou péči.

Jaké jsou tvé zájmy?

Mým velkým zájmem a největším koníčkem je určitě moje práce. Jsem vděčná, že se můžu věnovat profesi, která mě opravdu baví a naplňuje. Mám dvě děti, takže na ostatní koníčky už moc času nezbývá. Když se podaří, ráda se věnuju aktivitám se svým pejskem, děláme lovecký výcvik, dog dancing. Ráda trávím čas s rodinou a přáteli, ráda cestuji a zajímám se o psychologii.

Co máš doma za zvířata?

Mám čtyřletého zlatého retrívra Draga a čtyřletého kocourka Juliho.