MICHAELA SOUKUPOVÁ

fyzioterapeutka

Jak dlouho se věnuješ fyzioterapii zvířat a od kdy pracuješ pro PhysioDOG?

Do světa fyzioterapie zvířat jsem pronikla v roce 2017, kdy jsem absolvovala první víkendový kurz. Ihned jsem tomuto oboru propadla a chtěla čerpat další a další vědomosti. Když vznikla škola fyzioterapie zvířat Katky Plačkové, věděla jsem, že to je přesně pro mě a přihlásila se. Při škole jsem absolvovala ještě další kurzy a určitě nebudou poslední. Po dokončení studia ve Physiodog Academy jsem začala pracovat přímo ve Physiodogu a to od července roku 2021.

Co tě přivedlo k této práci?

K mojí vysněné práci mě přivedla moje fenka Goldie. Když jí byl rok, nechala jsem jí udělat preventivní RTG, abychom se naplno mohli věnovat sportu bez omezení. Goldie zjistili o jeden bederní obratel navíc, nemá jich tedy 7 jako každý pejsek, ale 8. Byla mi doporučena preventivní fyzioterapie, začala jsem zjišťovat více a nakonec se sama vrhla do studia. Nyní je již šestiletá a naštěstí ji to v životě neomezuje.

Co tě nejvíce baví na práci fyzioterapeuta?

Nejvíce mě baví to jak, je každý pes jedinečný, moje práce díky tomu není všední. Někteří potřebují pravidelnou fyzioterapii, setkávám se tak s nimi dlouhodobě a moc se mi líbí, jaký si budujeme vztah a pokaždé se vrací s větším nadšením. V neposlední řadě mě těší vidět pokroky při rehabilitacích, často jsou na tom lépe nejen fyzicky, ale i psychicky.

S jakými pacienty nejraději pracuješ?

Ráda se věnuji sporťákům, preventivní fyzioterapii, kde není mnohdy na první pohled vidět co ho trápí, díky tomu je to taková detektivní práce a při objevení problému se jim často výrazně uleví. Další skupina jsou neuro pacienti, kdy to na začátku nevypadá dobře, ale pokroky jsou zázračné. Určitě nesmím zapomenout na starší pejsky, kteří často již po první fyzioterapii ožijí a jsou jako štěňátka, a to má smysl.

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek v PhysioDOG?

Nikdy nezapomenu na fenku německého ovčáka, kterou postihla periferní polyneuropatie. Cory ochrnula, nemohla pohnout hlavou, ocasem, nemohla štěkat, pouze ležela bezvládně na boku. Nejsilnějším zážitkem je pro mě určitě moment, kdy poprvé sama přišla do ordinace.

Jaké jsou tvé zájmy?

Se svými psy se věnuji agility a okrajově i dalším sportům jako canicross a v létě mě láká vyzkoušet paddleboard. Také mám ráda výlety a když si najdu chvilku tak i čtení knih.

Co máš doma za zvířata?

Momentálně mám doma smečku tří borderek.