Tým PhysioDOG

            

 

 

Bc. KATEŘINA PLAČKOVÁ, CCRP
Certified Canine Rehabilitation Practitioner
Víceprezidentka Asociace rehabilitace a fyzioterapie zvířat ČR

Člen International Association for Veterinary Rehabilitation and Physical Therapy

Majitelka Centra fyzioterapie zvířat PhysioDOG.
Je registrovaným veterinárním fyzioterapeutem v ČR, a zároveň mezinárodně certifikovaným fyzioterapeutem psů.
Certifikát CCRP získala ve vzdělávacím programu The University of Tenneessee, který byl ukončen náročnou závěrečnou zkouškou. Více o vzdělání ZDE.
Kateřina je zakladatelka a průkopnice fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat v České republice.
Od roku 2008 do roku 2016 se věnovala rehabilitaci malých zvířat na klinice ve Vetcentru Duchek s.r.o. pod vedením MVDr. Lukáše Duchka. Od ledna 2016 založila vlastní Centrum fyzioterapie zvířat PhysioDOG a spolupracuje s významnými veterinárními klinikami zaměřenými na ortopedické a neurologické pacienty.
Během let její práce pomohla na nohy stovkám ochrnutých psů a její jméno má ve veternární rehabilitaci nemalou váhu.
Specializuje se na práci s neurologickými pacienty, vypracovala svou vlastní metodiku pro práci se psy bez hluboké citlivosti pánevních končetin a s úspěchem ji aplikuje na své psí pacienty. V poslední době je také hojně vyhledávaná majiteli sportovně využívaných psů.
Přednáší rehabilitaci malých zvířat a další témata pro různé vzdělávací i zájmové organizace, vede své vlastní vzdělávací programy v projektu Physiodog Academy.
Mezi její zájmy patří práce na osobním rozvoji, ve volném čase jezdí na motorce a ráda vaří. Doma má německého pinče Felixe a téměř neustále některého z neurologických psích pacientů, jejichž majitelé z mnoha osobních důvodů nemohou či nezvládají pravidelnou rehabilitaci jejich mazlíčků. Těmto pacientům věnuje Katka svůj volný čas.

Bc. Kateřina Šponarová

 V Centru fyzioterapie zvířat pracuje Kateřina od roku 2016 pod přímým dohledem Bc. Kateřiny Plačkové.
Zaměřuje se na rehabilitaci zvířecích pacientů v rekonvalescenci po neurologických i ortopedických operacích a v rámci prevence poskytuje fyzioterapeutickou péči sportovně využívaným psům.

Dříve pracovala jako veterinární a rehabilitační sestra ve Vetcentrum Duchek s.r.o. 
Mezi její velké záliby patří záchranářské práce se svou fenkou holandského ovčáka Annie. 

Pro objednání kontaktujte Kateřinu Šponarovou na tel. čísle: +420 775 447 596

MVDr. Martina Frühauf Kolářová  

Martina pracuje ve PhysioDOG od února 2017. V roce 2009 ukončila studium na Veterinární a Farmaceutické univerzitě v Brně, poté nastoupila jako veterinární lékařka na Veterinární klinice MVDr. Herčíka v Horoměřicích, kde se postupně začala zajímat o fyzioterapii a rehabilitaci zvířat. Věnuje se poradenské činnosti v oblasti magnetoterapie. O magnetoterapii přednášela na několika seminářích zaměřených na fyzioterapii zvířat, a to v Trojanovicích, ve Vyškově a v Brně.
Absolvovala mnoho odborných kurzů a přednášek zaměřených na fyzioterapii zvířat jak pod vedením Kateřiny Plačkové, tak i pod vedením MVDr. Aleše Tomka.
Ve své veterinární praxi se specializuje na medicínu drobných savců. Mezi její záliby patří badminton, hudba, zvířata, literatura a hlavně pečení. Ve svém volném čase se teď hlavně věnuje rodině a dětem.

Pro objednání kontaktujte MVDr. Martinu Kolářovou na tel. čísle +420 731 181 251

Ing. Šárka Lavičková

Šárka vystudovala kynologii a zájmové chovy na České zemědělské univerzitě v Praze. 
Veterinární rehabilitaci se věnuje od roku 2014, začínala jako externí fyzioterapeut na klinice ABC na Jarově a dále do roku 2017 pracovala jako fyzioterapeut na klinice pana doktora Hnízda Animal Clinic na Bílé Hoře.
Tým PhysioDOG rozšířila Šárka v dubnu 2017, pracuje a dále se vzdělává pod vedením Kateřiny Plačkové.
Věnuje se rehabilitaci operativně i konzervativně řešených pacientů s ortopedickými i neurologickými potížemi, dále seniorům i pracovně a sportovně využívaným psům. Vedle rehabilitace se zajmá o Bachovu květovou terapii a její využití pro zvířata, příležitostně navštěvuje také útulek v Mělníku, kde pracuje s místními pejsky jako dobrovolník. Ve volném čase šije, tančí a hraje improvizační divadlo.

Pro objednání kontaktujte Šárku Lavičkovou na tel. čísle: +420 732 426 291

Mgr. Kristýna Kocourková 

Kristýna je nejnovějším členem týmu PhysioDOG. Prozatím prochází intenzivním proškolením Kateřinou Plačkovou a týmem PhysioDOG a na své první pacienty prozatím čeká. K rehabilitaci zvířat jí přivedl její zlatý retriever Flip, který už mnoho let dochází na rehabilitaci, a tím ho Kristýna chrání před opotřebením pohybového aparátu. Kristýna absolvovala v minulosti kurzy pod vedením Katky Plačkové a věnovala se péči o svého psa a psy svých blízkých a přátel. Nyní chce svou práci zprofesionalizovat. Kromě Flipa má Kristýna ještě dva krásné koně.

TOPlist