Tým PhysioDOG

            

 

 

Bc. KATEŘINA PLAČKOVÁ, CCRP
Certified Canine Rehabilitation Practitioner
Zakládající člen Asociace rehabilitace a fyzioterapie zvířat ČR

Člen International Association for Veterinary Rehabilitation and Physical Therapy

Majitelka Centra fyzioterapie zvířat PhysioDOG.
Je registrovaným veterinárním fyzioterapeutem v ČR,
a zároveň mezinárodně certifikovaným fyzioterapeutem psů.
Certifikát CCRP získala ve vzdělávacím programu The University of Tenneessee, který byl ukončen náročnou závěrečnou zkouškou. Více o vzdělání ZDE.
Kateřina je zakladatelka a průkopnice fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat v České republice.
Od roku 2008 do roku 2016 se věnovala rehabilitaci malých zvířat na klinice ve Vetcentru Duchek s.r.o. pod vedením MVDr. Lukáše Duchka. V lednu 2016 založila vlastní Centrum fyzioterapie zvířat PhysioDOG a spolupracuje s významnými veterinárními klinikami zaměřenými na ortopedické a neurologické pacienty.
Během let její práce pomohla na nohy stovkám ochrnutých psů a její jméno má ve veternární rehabilitaci nemalou váhu.
Specializuje se na práci s neurologickými pacienty, vypracovala svou vlastní metodiku The Spinal Walk System® pro práci se psy bez hluboké citlivosti pánevních končetin a s úspěchem ji aplikuje na své psí pacienty. V poslední době je také hojně vyhledávaná majiteli sportovně využívaných psů.
Přednáší rehabilitaci malých zvířat a další témata pro různé vzdělávací i zájmové organizace, vede své vlastní vzdělávací programy v projektu Physiodog Academy.
Mezi její zájmy patří práce na osobním rozvoji, ve volném čase jezdí na motorce a ráda vaří. Doma má německé pinče Felixe a Lokiho a téměř neustále některého z neurologických psích pacientů, jejichž majitelé z mnoha osobních důvodů nemohou či nezvládají pravidelnou rehabilitaci jejich mazlíčků. Těmto pacientům věnuje Katka svůj volný čas.

Bc. Lucie Tolarová

Lucka je majitelkou fenky labradorského retrievera a bengálské kočky. Je velkou milovnicí zvířat a její fenka Clea ji k rehabilitaci přivedla, neboť má za sebou několik ortopedických operací. Lucka chtěla fence ulevit a zlepšit její stav, a tak se stala nejdříve klientkou Katky Plačkové, následně její studentkou, kdy prošla všechny kurzy PhysioDOG Academy a nakonec i právoplatným členem týmu. 

Lucka vystudovala Přírodovědeckou fakultu v Českých Budějovicích a nyní se věnuje rehabilitaci. V tuto chvíli také navštěvuje intenzivní trenérský kurz pro výcvik psů. 


Pro objednání můžete kontaktovat Lucku na tel. čísle: +420720 677 565

 

 

Mgr. Ivana Vyletělová  

Ivanka se přidala k týmu PhysioDOG na jaře 2018. Vystudovala humánní fyzioterapii na 3. lékařské fakultě a Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, zároveň absolvovala mnoho nástavbových fyzioterapeutických kurzů.
Prošla řadou stáží a praxí, pracovala mimo jiné jako fyzioterapeutka v Jedličkově ústavu.
K fyzioterapii zvířat ji přivedla láska ke psům a velký zájem o tento obor. Ze zvířecích kurzů má kurz Dornovy metody a těší se na další. Ve volném čase se věnuje své boxerce Bonnie a borderkám Aicy a Dangee. Ráda jezdí na koloběžce, cestuje a ve volném čase ráda otevře dobrou knihu.

Pro objednání můžete Ivanku kontaktovat na tel. čísle: +420723 989 001

 

Mgr. Veronika Roubová 

Již od malička chtěla Veronika pomáhat zvířatům. To ji dovedlo až na Přírodovědeckou fakultu Jihočeské University, kde momentálně dokončuje doktorské studium v oboru zoologie obratlovců. K fyzioterapii zvířat jí přivedl její kůň Carlos, který trpěl headshakingem a Veronika mu chtěla pomoci. Zprvu se věnovala pouze fyzioterapii koní, ale protože má pejska s dysplasií kyčelního kloubu, tak se vrhla i na fyzioterapii psů.
Má za sebou mnoho kurzů z humánních terapií, včetně rekvalifikačního kurzu pro maséry. Ze zvířecích kurzů absolvovala roční studium na International College of Equine and Canine Therapies, Equine Anatomy for Bodyworkers na americká škole Equinology, kurz kinesiotaping pro koně, Equinetouch, kurz veterinární chiropraxe a kurz dornovy metody pro koně a psy. Zároveň studuje tradiční čínskou medicínu, kterou postupně zařazuje mezi ostatní používané metody. Ve fyzioterapii zvířat se chce nadále vzdělávat.

Pro objednání můžete Verču kontaktovat na tel. čísle: +420 731 246 931

Mgr. Kristýna Zimová - nyní na mateřské dovolené

Kristýna je nejnovějším členem týmu PhysioDOG. Prošla intenzivním proškolením Kateřinou Plačkovou a týmem PhysioDOG a věnuje se převážně preventivní rehabilitační péči a rehabilitaci ortopedických pacientů. K rehabilitaci zvířat jí přivedl její zlatý retriever Flip, který už mnoho let dochází na rehabilitaci, a tím ho Kristýna chrání před opotřebením pohybového aparátu. Kristýna absolvovala v minulosti kurzy pod vedením Katky Plačkové a věnovala se péči o svého psa a psy svých blízkých a přátel. Nyní chce svou práci zprofesionalizovat. Kromě Flipa má Kristýna ještě dva krásné koně.

 

TOPlist